Passat / Passat Variant

 

En az sizin kadar özel.

Passat ve Passat Variant’ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED “High” ön farlar, LED stop lambaları ve dinamik yan çizgiler, aracın en dikkat çeken dış donanım özellikleri arasında. Passat ve Passat Variant, göz alıcı tasarımına uygun uzun dingil mesafesiyle size kusursuz bir sürüş konforu sunuyor. Tüm bunların yanı sıra otomobilin iç donanımı da dış donanımı kadar baş döndürücü.
Zorlu şehir hayatını kolaylaştıran yardımcılar.

Passat ve Passat Variant modellerinde isteğe bağlı olarak sunulan güvenlik ve sürüş destek sistemleri, omuzlarınıza binen yükü hafifletiyor. Bu sistemler yalnızca park ederken ya da yoğun trafikte giderken değil, tehlikeli bir durumda da size yardımcı oluyor. Hayatınızı kolaylaştırmak için güvenilir asistanlarınız her zaman yanınızda.
En karanlık yollarda bile kusursuz görüş mesafesi.

İsteğe bağlı olarak sunulan dinamik viraj farlı LED “High” ön farlar, yolu en iyi şekilde aydınlatıyor. Uzun gece yolculuklarında bile size gözlerinizi yormadan mükemmel bir görüş sağlıyor. Geliştirilmiş görsel efektleriyle daha dikkat çekici hale gelen uzun ömürlü LED “High” stop lambaları da yolculuğunuzun güvenliğine katkıda bulunuyor.
Gerçek bir asistan tercihlerinizi asla unutmaz.

Passat ve Passat Variant, tüm bilgileri gözler önüne serer. Dijital gösterge paneli (Active Info Display), otomobilinizle ilgili tüm önemli verileri doğrudan ekranına yansıtır. Standart hız göstergesinin yerini alan yüksek çözünürlüklü 12,3" ekran, 5 farklı görünümle sistemi kendi tercihlerinize göre uyarlamanızı sağlar. Navigasyon modundayken istenildiğinde haritanın daha geniş görülebilmesi için hız ve devir göstergeleri küçülerek kenara kayar. İsterseniz sürüş, navigasyon ve destek fonksiyonları gibi bilgileri de hız ve devir gösterge ekranına entegre edebilirsiniz. Dijital gösterge paneli, aynı zamanda otomobilin farklı destek sistemleriyle de iletişim halindedir. Bu sayede bilgilendirme sistemi ekranında görüntülenen telefon rehberi, fotoğraf ya da CD kapağı gibi bilgiler de doğrudan sürücünün görüş alanında kalır.
Günün yorgunluğunu alan koltuklar.

14 yönlü ayarlanabilen masaj fonksiyonlu koltuklar sayesinde hem konforunuzu artırın hem de gün boyunca omurganıza binen yükü azaltın. Üstelik bu koltuklar çok yönlü ayarlama özelliğiyle en rahat oturma pozisyonunu bulmanızı sağlarken hafıza özelliği sayesinde de sizi her seferinde ayar yapmaktan kurtarıyor. Nereye yolculuk yaparsanız yapın, başta Passat Variant olmak üzere her iki Passat modelinde de herkese yetecek kadar yer var. Size kalansa yalnızca yolculuğun keyfini çıkarmak.
Güven veren yardımcılar.

Trafikte sürüş asistanı “Traffic Jam Assist”: Sıkışık trafikte, 0-60 km/s hızlarda Passat ve Passat Variant’taki sistem devreye girerek öndeki aracın hızını takip ediyor. Trafik ağır ilerliyorsa sizi sürekli gaz ve fren pedalına basmaktan kurtarıyor, arkadan çarpışmaları engelliyor. 

“Discover Pro”* radyo navigasyon sistemi, sağdan sola veya soldan sağa el hareketleriyle menü fonksiyonları arasında ekrana dokunmadan geçiş yapmaya olanak sağlayan harekete duyarlı kontrol “Gesture Control” özelliği sayesinde yepyeni bir teknolojiyle tanışmanızı sağlıyor. Sahip olduğu 9,2" büyüklüğündeki yüksek çözünürlüklü, renkli ve yaklaşma sensörlü dokunmatik ekranıyla yeni bir kullanım şekli sunuyor. Çarpıcı ekran seçenekleri ve navigasyon kullanım özelliklerinin yanı sıra 8 adet üstün kaliteli hoparlör, dahili hafıza, MP3 ve WMA uyumlu DVD oynatıcıyla size kusursuz bir konser ortamı sağlıyor.
 *Mobil bağlantı arayüzü “App-Connect”, Composition Media ve Discover Media sistemlerinde sipariş aşamasında opsiyonel olarak tercih edilebilmektedir. Discover Pro radyo navigasyon sisteminde ise bu özellik standart olarak sunulmaktadır.
Highline

Patron koltuğuna hoş geldiniz: Passat ve Passat Variant modelleri özellikle Highline donanım serisiyle en küçük ayrıntısına kadar dikkat çekiyor. “Vienna” deri kaplamalı koltuk kenarları ve orta kolçak yüzeyi, sırt ve oturma minderlerinin “Alcantara” orta kısmı ve deri görünümlü kapı içi döşemeler daha ilk bakışta kusursuzluğunu belli ediyor.