A5

Audi A5 Coupé.

Yönünü kendi belirler. Park halindeyken bile. Audi A5 Coupé sportiflik ile şık görünümü bir arada sunar. Ve ilerici tabiatı, estetik ile atletizme getirdiği yeni standartlar ile artık yollarda. Ön tarafta isteğe bağlı olarak sunulan Audi matrix LED farlardan çizgileri daha da keskinleştirilmiş omuz hattına, kaslı tekerlek yuvalarından zarif arka cam stop lambasına kadar. Her çizgisi ile son noktayı koyan bir performans abidesi.
Etkileyici performans. Yakıt tüketimi söz konusu olduğunda bile.

Kayda değer ölçüde güçlü, olağanüstü derecede verimli: Audi A5 Coupé’nin TFSI ve TDI motorları. Eşsiz performansı ve düşük egzoz gazı emisyonu değerlerini deneyimleyin. İsteğe bağlı olarak sunulan dört tekerlekten çekiş sistemi quattro ile motor gücü yola çok daha yoğun bir şekilde yansıtılıyor. Daha dinamik sürüş, daha yüksek çekiş gücü, daha seri manevra kabiliyeti ve aracının performansından daha az ödün vermek isteyenler için.
Karanlığı aydınlığa dönüştürür. Ve yolları da.

İsteğe bağlı olarak sunulan Audi matrix LED’li ön farlar, yol koşullarına uyum sağlayan yüksek hassasiyetli, bağımsız olarak kumanda edilebilen ışık saçan diyotlar sayesinde hem ilerlediğiniz yolu hem de teknolojideki ilerlemeyi gözlerinizin önüne serer. Kısa farlar, uzun farlar, sinyal lambaları, kırsal alan ve arazi sürüş modu, otoyol modu ya da tüm hava koşullarına uyumlu far aydınlatması – far ışık şiddeti uyarlaması tamamen otomatik olarak ve kameradan kuman-dalı şekilde gerçekleştirilir. LED’li gündüz farları, aracın diğer araçlardan tamamıyla ayırt edilmesini sağlayan benzersiz bir gündüz farı aydınlatması sunar. Tıpkı LED’li stop lambalarında bulunan dinamik sinyal lambaları gibi. Estetik açısından da çığır açan bir yenilik.Yeniliklerin vücuda büründüğü yer: İç mekan.

Yeni A5’in iç mekanında gelecekle ilgili fikirlerinizi gerçeğe dönüştürün. Opsiyonel olarak sunulan Audi sanal kokpit’ten 3 kol tasarımlı çok fonksiyonlu plus deri direksiyona ve çekici dekoratif donanımlara kadar. Her bir ayrıntı yüksek kaliteli malzemeler-den ve birinci sınıf bir işçilik dahildir. Yeni bir yatay tasarım mimarisi ile üretilmiş hava çıkış menfezi bandı iç mekanda çok daha geniş bir alan hissi uyandırır. İkinci kez daha yakından bakmaktan kendinizi alıkoyamayacağınız eşsiz bir görünüm için.
Her şey gözünüzün önünde olsun. Tek bir bakışta.

Navigasyon, bilgi-eğlence sistemi veya Audi connect hizmetleri–opsiyonel Audi sanal cockpit, sürüş ile ilgili bir çok bilgiyi, isteğe bağlı seçilebilen büyük veya küçük boy yuvarlak göstergeler halinde iki farklı görüntüleme şekliyle kusursuz şekilde sürücünün görüş alanına yansıtır. Direksiyonda bulunan kumanda düğmesi ile kolay kullanım özelliğine sahiptir. Opsiyonel Audi akıllı telefon arayüzü ile akıllı telefonunuzdaki bilgileri aracınıza entegre edebilirsiniz. Ayrıca Audi connect hizmeti sayesinde aracınızı yerinden kaldırmadan tüm dünyayı keşfe çıkabilirsiniz.
Audi S5 Coupé.

Sportifliğin üst noktası. Teknolojik ilerlemenin en saf hali. Karşınızda Audi S5 Coupé. Benzersiz tampon tasarımından çift ızgaralı özel radyatör paneline, aerodinamik olarak kusursuzlaştırılmış alüminyum görünümlü yan aynalardan kapı çıtalarına ön taraftaki S5 rozetine kadar tüm ayrıntılarıyla daha da keskinleştirilmiş bir dış görünüm. LED ön farları ve 18 inç alüminyum alaşımlı jantları ile benzersiz görünümünü daha da ön plana çıkarın. Bunlar, aracın sahip olduğu sıra dışı dinamizmi gözler önüne seren birçok dikkat çekici özellikten sadece ikisi.
İlerlemenin önüne geçilemez. Özellikle ilerleyen 260 kW gücündeyse.

Audi S5 Coupé sınır tanımaz. Önüne çıkan tüm engelleri aşar. 260 kW’lık bir güç üreten turboşarjlı 3.0 litrelik V6 TFSI motor. S5’in 0’dan 100 km hıza ulaşması için sadece 4.7 saniye yeterli. Etkileyici performans: Çekişteyken bile. Standart olarak sunulan dört tekerlekten çekiş sistemi quattro aracı çok daha seri ve güvenli kılıyor. Ve de 8 ileri vitesli tiptronikli otomatik vites, aracın sahip olduğu dinamizmi ve konforu daha da arttırıyor. Ve aynı zamanda yakıt tüketiminin azalmasına da yardımcı oluyor.
Işık hızında yaşanan heyecan: Sportif iç mekan.

Üzerinde S amblemi bulunan, baklava desenli dikişlere sahip, havalandırmalı masaj fonksiyonu bulunan ve isteğe bağlı olarak sunulan S serisi spor koltukları ile Audi S5 Coupé’nin iç mekanı, spor bir aracın aynı zamanda ne denli konforlu olabileceğinin bir ispatıdır. Ön tarafta bir bakışta dinamizm: Heyecan uyandıran Opsiyonel Audi sanal cockpit ile S ’ye özgü ekranı ile sportif bir görünüm. Kişiselleştirme namına yepyeni standartlar geldi. Opsiyonel olarak sunulan özel donanım köşe/ortam aydınlatma paketi ile aracınızın iç mekanının aydınlatma rengini kişisel tercihinize göre ayarlayabilirsiniz. Her bir ayrıntıya siz karar verin, mutluluğunuz gözlerinizden okunsun.
Audi A5 Sportback.

Güçlü motorlar, yenilenmiş bir şasi, yürür aksam ve yenilikçi sürüş destekleri – Audi A5 Sportback yepyeni bir sayfa açıyor. Aynı zamanda görsel olarak da. Keskinleştirilmiş tasarımı ile sportif ve atletik bir görünüm kazandırılan ön kısım, geniş ve düz yekpare (singleframe) radyatör paneli ve kaslı bir görünüme sahip motor kaputu ile aracın tasarımındaki gelişim gözler önüne seriliyor. Bir kez daha.
Teknolojik gelişim ile sonuca gidin. Her açıdan etkileyici.

Dört tekerden çekiş sistemi quattro, beraberinde opsiyonel olarak sunulan amortisör sertlik ayarı kumandası ve standart olarak sunulan dinamik direksiyon ve Audi sürüş modu seçme özelliği ile dinamik olarak ve sürüş hassasiyeti açısından güçlendirilmiş şasi ve yürür aksam – Audi  A5 Sportback’te bulunan modern teknolojiler, aracı görsel cazibesinin çok daha ötesine taşıyor. Aynı durum özgüvenli, şık ve zarif tasarım için de geçerli. Tek kapılı araç tarzı çerçevesiz kapılar, cam kenarlarında bulunan sportif kromaj kaplamalar ve dışa doğru genişletilmiş bagaj kapağı ile üç boyutlu görünüm kazandırılmış arka kısım ile tasarım çizgileri güçlendirilmiş dış görünüm.
Sportifliği ile ikna edici. Sürücüsüne güven veriyor.

Gövdeye gizlenmiş spoylerli uç noktası ve hava kanalları ile dikkatleri üzerinde toplayan arka kısım, aracın sportif görünümünü daha da güçlendiriyor. Ve araçta bulunan sayısız sürücü destek sistemi, varış noktanıza güvenli, rahat ve en verimli şekilde ulaşmanızı sağlamaya yardımcı oluyor. Yakıt tasarrufu planlama asistanı, yol şartlarına duyarlı motor, adaptive cruise control dahil Stop-go fonksiyonu, trafik sıkışıklığı asistanı, park asistanı ve kameralı trafik ışığı tanıma sistemi. Bir çok durumda sürücüye destek sağlayan en son teknolojik yenilikler. Hepsi de sizin sadece önemli olan tek şeye odaklanabilmeniz için: Sürüş keyfine.
Açık havada dolaşır gibi bir sürüş keyfi. Sanki gökyüzünde dolaşırcasına.

Opsiyonel olarak sunulan panoramik cam tavan, tek bir tuşa basıldığında yepyeni bakış açılarının önünü açar ve aydınlık bir iç mekan sağlar. Açılır cam tavanı, aracınıza binmeden önce aracınızın uzaktan kumandalı anahtarı ile açabilir, aynı şekilde indikten sonra uzaktan kumandalı anahtarınızla kapatabilirsiniz. Bu ilerici tasarım, A5’in sportif, şık ve zarif tasarımı ile dört dörtlük bir uyum sağlamaktadır. İçeriyi en güzel ışıkla aydınlatın.
Geleceğin neler getireceğini kimse bilemez. Ama biz nasıl göründüğünü biliyoruz.

Gördüğünüz kadarını kontrol altında tutabilirsiniz: opsiyonel olarak sunulan MMI dokunmatik ekranlı Audi MMI navigasyon plus, 3 boyutlu harita ekranı ve Audi bağlantı hizmetleri. Yenilikçi Audi sesli kumanda sistemi, kelimenin tam anlamıyla sürücünün dudaklarını okur. Araç radyosuna, ortam oynatıcısına, yol bulma sistemine ve diğer araç özelliklerine erişim sağlayabilirsiniz. Oldukça basit, hızlı ve sezgisel işleyen bir şekilde. Bu denli etkileyici diğer bir özellik de, opsiyonel olarak sunulan 3 boyutlu ses çıkışına sahip Bang & Olufsen ses sistemi. Audi’nizi bir konser salonuna dönüştürün. Ve her bir yolculuğu da canlı müzik şölenine.Audi S5 Sportback.

Sportif etkisi güçlendirilmiş bir araç: Audi S5 Sportback. S’e özgü tamponlar ve krom kaplamalı çift egzoz çıkışı, aracın yüksek performansını dış görünümüne yansıtıyor. Saniyeler içerisinde ne yöne gitmek istediğinizi açıkça gösteren ve S5 Sportback çoktan görüş açılarından çıkmış olsa bile, görenlerin uzun süre aklından çıkmayan dinamik sinyalli LED’li stop lambaları sportif tasarım hatlarının altını çiziyor.
Söz konusu performans. O halde gazlıyoruz.

İlk izlenimi yaratmaya bir kaç saniye yeter. Sadece 4.7 saniye sonra saatte 100 km hıza çıktığınızda ne demek istediğimizi anlayacaksınız: Karşınızda başlangıç çizgisinde en formda haliyle yarışın başlamasını bekleyen bir sporcu durmakta. Standart donanım olarak sunulan S serisine özel spor süspansiyonlarla. Bireysel olarak deneyimlenebilen safkan dinamiklik. Opsiyonel olarak sunulan amortisör sertlik ayar kumandası ve beraberinde yer alan Audi sürüş modu seçme özelliği ve opsiyonel olarak sunulan spor diferansiyelli quattro ile aracınızı hangi sürüş tarzında istiyorsanız öyle sürün.Audi A5 Cabrio.

İster gündüz, ister gece, ister sahil yolunda, isterseniz de şehrin sokaklarında. Audi A5 Cabrio her sürüşte sizi heyecanlandırır. Ve daha ilk bakışta. Her bir ayrıntısı, sahip olduğu dinamizmin ve ileri teknolojinin daha da ön plana çıkmasını sağlıyor. Çarpıcı yekpare radyatör paneli (singleframe), fark yaratan kaslı ön kaportası, son model tasarıma sahip açılır tentesi – her biri sportif şıklığa dikkat çeken fark yaratıcı özellikler.
Geleceği beklemek istemeyenler: lütfen marş düğmesine bassın.

Büyük bir gücün dizginlerinden kurtulmasını sağlayan küçük bir hareket. İster TFSI motor olsun, isterse TDI motor  Audi A5 Cabrio üstün verimliliği ve sportif dinamikliği ile büyük etki bırakıyor. Tente, araç saatte 50 km’ye kadar olan hızlarda seyrederken, açma-kapama düğmesine basılarak rahatça ve kolaylıkla açılıp-kapatılabilir. Dört tekerden çekiş sistemi quattro araca üstün bir çekiş gücü ve dinamiklik kazandırır. Ve açılır tavanın katlandığında içine girdiği muhafaza kutusunun üzerinde bulunan üçüncü stop lambası ile bombesiz bagaj kapağı, Audi A5 Cabrio’nun frenleme esnasında da iyi şekilde ışık almasını sağlıyor.
Yeniliklere çoğunlukla karşı çıkılır. Burada durum tam tersi.

Bazı yeniliklerin iyi bir fikir olduğu daha en başından bellidir. Örneğin emniyet kemeri mikrofonu. Telefonla görüşme yapılırken üstün ses kalitesi sunuyor. Üstelik tente açıkken bile. Yeni iç mekan tasarımı araca biner binmez etkileyiciliğini gözler önüne seriyor. Üstün işçilik ve geniş iç hacim gözlerden kaçmıyor. Sizlere kendi fikirlerinizi hayata geçirmenize imkan sağlayacak kadar geniş bir iç mekan sunuyor.
Bizleri ileri götüren nedir? Yenilikler.

Elle tutulur, gözle görülür… Artık kulağınızla da duyabilirsiniz: Standart olarak sunulan ses yalıtımlı açılır tente Audi A5’in yalnızca klasik üstü açık otomobil yönünü vurgulamakla kalmıyor, aynı zamanda dışarıdan gelen gürültüleri de etkin biçimde azaltıyor. Bu sayede yüksek hızlarda bile içeride sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Standart olarak sunulan konforlu tente açma özelliği ile tek bir düğmeye basarak aracınızın açılır tentesini açıp-kapatabilirsiniz. Araç seyir hızı saatte 50 km’ye kadar tam otomatik açma-kapama. Size kalan tek şey yolculuğun tadını çıkarmak.
Audi S5 Cabrio.

Yenilikler daha hızlı yayılıyor. Buna verilebilecek en iyi örnek Audi S5 Cabrio. 260 kW motor gücüne ve 500 Nm torka sahip V6 TFSI motor aracın sadece 5.1 saniyede 0’dan 100 km hıza çıkmasını sağlıyor. Ayrıca düşük CO² emisyon değerleri ile de gönülleri fethediyor. Yeni modelde en dikkat çekici hususlardan biri de aracın yeni tasarımı. S serisine özel radyatör paneli. Opsiyonel olarak sunulan 5 kollu Cavo tasarımlı 19 inç alüminyum alaşımlı döküm jantlar. Tam bir sportif görünüm. Alüminyum görünümlü yan aynalar. S5 Cabrio görülmeye değer. Ve aynı zamanda saniyeler içerisinde görüş alanının dışına çıkma özelliğine sahip.
Sadece gücün vücut bulmuş hali değil. Kişiliğinizin de bir yansıması.

Audi S5 Cabrio sportif ilerici tarzın ete-kemiğe bürünmüş hali. Keskinleştirilmiş yan tasarım hattı, eski modele kıyasla daha uzun aks mesafesi ve bombesiz, düz arka kısmı araca tamamen atletik bir görünüm kazandırmakta. Çift çıkışlı egzoz boruları, araç performansının yanılgısız bir dışavurumu olarak gözleniyor. Kontak kapalıyken bile.
Fikirleri hayata geçirmenin en etkin yolu.

Audi S5 Cabrio’nun iç mekanı, ilerici teknolojinin gözle görülür, elle tutulur hale geldiği yerdir. Opsiyonel olarak sunulan Karbon Atlas iç aksesuarlar ve kaplamalar, iç mekana sportif bir hava kazandırıyor. Opsiyonel olarak sunulan S serisine özel pnömatik masaj fonksiyonuna sahip S spor ön koltuklar. Yol boyunca rahatlamak isteyenler için, opsiyonel olarak sunulan spor hatlara sahip, üzerinde vites değiştirme kolları bulunan, çok fonksiyonlu plus 3 kol tasarımlı deri direksiyon ince kenarlı olması sayesinde sürücünün eline tam oturur. Daha fazla bireysellik, şıklık ya da dinamizm mi arıyorsunuz? Sayısız opsiyonel donanım seçeneklerinden istediğinizi seçin ve sportiflik vizyonunuzun gerçeğe dönüşmesine imkan tanıyın.
Yenilikçi g-tron teknolojisi ile düşük emisyon değerleri.

125 kW’lik 2.0 litre sportif TFSI motora sahip Audi A5 Sportback g-tron, günlük kullanım rahatlığı ile düşük emisyonlu sürüş keyfini bir arada sunuyor. Otogazlı kullanımda bir depoyla 500 km, benzinli kullanımda ise bir depoyla 450 km yol yapabilme¹ özelliği. A5 Sportback g-tron, üstüne bir de Audi e-gas ile birlikte kullanıldığında, CO² salınımı yapmayan motorlu taşıtlarla ulaşım hedefimize giden yolda kat edilen önemli bir kilometre taşıdır. g-tron – Daha da ileri. Kontağı çevirmeden yola çıkmaya hazır.A5 design ve Audi design selection ile daha da olağanüstüdür.

Bir Audi A5 modelinde özel fikirleriniz için yeterli alan bulunmaktadır. A5 design donanımı ile örneğin kişiliğinizi yansıtan özgün görünümler yaratabilirsiniz. Olağanüstü bir aracı daha da olağanüstü yapabilirsiniz. Bu özel şıklık iç mekanda özel malzemeler ve renkler ile ilgili estetik bir seçenek sunan Audi design selection ile sağlanır. Seçilen dekoratif aksesuarlar tasarımcılarımız tarafından göz alıcı kontrast dikişleri olan en kaliteli deri koltuklar ile bir araya getirilmiştir.
A5 sport ve S line Spor paketi ile daha da sportiftir.

Audi A5 modelinizin atak görünümünü etkileyici şekilde öne çıkaran ve daha ilk bakışta güçlü performansını belli eden A5 sport donanım seçeneğinin ayrıntıları ile sportif yanınızı yansıtın. Aracın sportif karakterini daha da öne çıkaran S line spor paketi daha fazla dikkat çekici özellikten oluşmaktadır.S line Dış görünüm paketi ile daha da özgündür.

Audi A5’inizin sportif karakterini sadece öne çıkarmayın, aynı zamanda daha da arttırın. S line dış görünüm paketi ile aracınızın dinamik çizgisine daha da coşturacak bir görünüm katın ve olağanüstü ayrıntılarla çok özel görünümler kazandırın.
Audi exclusive ile daha da eşsizdir.

Özenle seçilmiş dekoratif aksesuarlar, renkli deri döşeme ve kaplamalar ve çok geniş bir renk yelpazesine sahip kişiye özel araç boyası gibi Audi exclusive aksesuar ve donanım seçenekleri ile Audi A5’inizi tıpkı sizin gibi hiç bir şekilde başkalarıyla karıştırılamayacak eşsiz bir araç haline getirebilirsiniz. Tam arzu ettiğiniz gibi.Çarpıcı görünüm.

Kişiliğinize en iyi uyan rengi seçin. Ayrıca boyasının mükemmel kalitesine güvenin, zira Audi otomobilinizin sadece parlak bir görünümü olması için değil, aynı zamanda çarpıcı bir görünüm ve ömür boyu çevrenin etkilerinden ve aşınmalardan korunması için boyanmaktadır.
Yaşamınız kadar size özel.

Modası geçmeyen bir tasarım ve etkileyici performans; Audi A5’inizi nitelendiren iki özellik. Audi Orijinal Aksesuarları ile aracınızı tanımlayan bu iki özelliği daha da ön plana çıkarabilirsiniz. İster şehrin keşmekeşinde olun, isterseniz de dolambaçlı yollarda; Aracınızın görünümüne ve işlevselliğine katacağınız dikkat çekici özelliklerle kişisel tarzınızı aracınıza yansıtın ve yeni sürüş rahatlığını sonuna kadar deneyimleyin. Yüksek kaliteli, güvenilir ve tam da sizin A5’inize uygun.